Banner1

 

Premiership Points

Open compeition, updated at end of Season.
Womens competition, updated at end of Season
 
A Grade
Woodies 97, Tin Can Bay 66.5, Aces 63.5, Served with Ice 59, Hookers 41
 
B Grade
Gympie High 88.5, CCC 83, Kiss My Ace 77, Staminadors 74, Dratz 72, Downy Dingoes 61, Russell's Sprouts 55, The Players 53.5, Sunshine M10 53, Swat 39
 
C Grade
Incredibles 95, Help Us 76, Rainbow Escape 74, Dropkicks 65, Gold Diggers 43, GEC 36
 
 
 

Womens

Gingerbreads 89, Bed Bugs 86, 2 Legit 2 Hit 78, Drop Bears 70, Tutti-Amigos 49, 4:13 48, Green Bees 28, The Ninjas 28

 
 

Most Valuable Player Results for Season 2, 2017
(these are picked by the Ref's after each game)

C Grade
Joel White - Help Us

B Grade (a 4 way Tie)
Luke Duggan - Gympie High
Natalie Phelan -Kiss My Ace
Matthew Harris - Sunshine Mitre 10
Quinn Edwards - The Players

Women's
Mary Harris - Bed Bugs

A Grade
Jono Jonathon Scheuber - Served with Ice

Top Female in Open Comp
Natalie Phelan - Kiss My Ace

Club Champion (most points across all Grades)
Mary Harris

Congratulations everyone

 
 
Match Results
 
 

Results from 30th Nov Finals
Women's
Gingerbreads d Bed Bugs 3:0 25-16, 25-17, 25-17
Player of Final Colleen Gosden

A Grade
Tin Can Bay d Woodies 3:0 25-21, 25-20, 25-21
Player of Final Zeke Varley


 

Finals C and B Grade 23rd Nov

C Grade
Incredibles d Help Us 3:1 25-21, 25-5, 25-27, 25-23

B Grade
Gympie High d Kiss My Ace 3:1 25-20, 25-12, 23-25, 25-18


Results from Semi Finals Nov 9th
A
Woodies d SWI 2:1 25-17, 25-13, 21-25
TCB d Aces 2:1 25-20, 23-25, 23-15

B
G.High d Staminadors 3:0 25-8, 25-22, 25-13
KMA d CCC 3:0 25-15, 25-14, 25-18

C
Incredibles d Dropkicks 3:0 26-24, 25-18, 25-11
Help Us d Rainbow 2:1 25-12, 22-25, 25-14


 

Results from Round 16 - Nov 2
A
Woodies d SWI 1:1 on points 25-17, 23-25, 12-11
Aces & TCB Drew 25-17, 17-25, 20-20

B
CCC d M10 2:draw 25-16, 25-14, 13-14
Staminadors d Players 3:0 25-17, 25-15, 25-16
G.High d Dingoes 3:0 25-21, 25-17, 18-11
Dratz d Sprouts 3:0 25-20, 25-9, 14-7
KMA d Swat by forfeit

C
GEC d G.Diggers 3:0 25-18, 25-5, 26-24
Rainbow d Dropkicks 2:1 25-21, 24-26, 27-25
Help Us d Incredibles 3:0 25-21, 27-25, 22-20

 


Results from Round 15 - Oct 26
A
Woodies d Aces 3:0 25-22, 25-23, 11-1
TCB d Hookers 3:0 25-18, 25-21, 25-11

...

B
G.High d Swat 2:1 25-9, 25-7, 23-25
CCC d Staminadors 2:1 22-25, 25-20, 18-12
Players d Sprouts 3:0 25-22, 25-10, 25-14
Dratz d Mitre 10 3:0 25-12, 25-14, 25-19
Dingoes d KMA 2:1 13-25, 25-16, 16-11

C
Incredibles d Rainbow 2:1 22-25, 25-18, 16-14
Dropkicks d GEC 2:1 25-22, 25-16, 8-25
Help Us d G.Diggers 2:1 25-11, 25-15, 11-25


Results from Round 14 - Oct 19
A
Woodies d Hookers 3:0 27-25, 25-19, 12-10
Aces d SWI 1:1 on points 25-17, 21-25, 18-19

B
Dratz d Players 2:draw 25-20, 25-21, 13-13
Swat d M10 2:1 25-21, 20-25, 15-10
G.High d CCC 3:0 25-10, 25-13, 19-15
Dingoes d Sprouts 3:0 25-18, 25-15, 17-11
Staminadors d KMA 1:1 on points 22-25, 25-19, 11-11

C
Help Us d Rainbow 3:0 26-24, 25-13, 25-20
Incredibles d GEC 3:0 25-19, 25-13, 25-15
Dropkicks d G.Diggers 2:1 17-25, 25-13, 25-20


 
 

Results from Round 13 (Oct 12)

A Grade
TCB d SWI 2:1 16-25, 25-21, 18-12
Aces d Hookers 3:0 25-17, 25-23, 25-17

B Grade
G.High d Staminadors 2:draw 25-16, 25-15, 21-20
KMA d M10 3:0 25-16, 25-23, 15-8
Dingoes d Players 2:1 25-20, 25-18, 14-17
Sprouts d Swat 2:draw 25-23, 25-18, 12-12
CCC d Dratz 3:0 25-19, 25-19, 15-6

C Grade
R.Escape d G.Diggers 2:draw 25-21, 25-17, 25-25
Incredibles d Dropkicks 3:0 25-19, 26-24, 16-8
Help Us d GEC 2:1 25-19, 23-25, 25-20


 

Results from Round 12 (Oct 5)

A Grade
SWI d Hookers 2:1 23-25, 25-11, 21-18
Woodies d TCB 3:0 25-15, 25-13, 22-16

B Grade
Players d CCC 2:1 19-25, 25-22, 18-16
Dingoes d M10 2:draw 25-19, 25-23, 14-15
KMA d Dratz 2:1 25-16, 21-25, 14-10
G,High d Sprouts 3:0 25-11, 25-8, 25-18
Staminadors d Swat 2:1 22-25, 25-23, 9-6

C Grade
Help Us d Dropkicks 2:1 26-24, 24-26, 21-14
Incredibles d G.Diggers 2:1 25-*17, 25-11, 23-25
R.Escape d GEC 2:1 23-25, 25-11, 25-18


 

Results from Round 11 - Sept 28

A Grade
Woodies d SWI by Forfeit
Aces d TCB 2:1 25-21, 25-23, 10-14

 

B Grade
Dratz d Swat 3:0 25-14, 25-16, 25-16
CCC d KMA 1:1:draw on points 25-20, 24-26, 12-12
Staminadors d Dingoes 2:draw 25-23, 25-18, 13-13
G.High d Players 3:0 25-19, 28-26, 15-7
Sprouts d M10 3:0 25-18, 25-14, 20-15

 

C Grade
GEC d Gold Diggers 2:1 25-14, 25-19, 21-25
Dropkicks d Rainbow by Forfeit
Incredibles d Help Us 2:1 25-12, 25-11, 17-25

 
 

Results from Round 10 - Sept 21

A Grade
Woodies d Aces 3:0 25-10, 25-14, 21-18
TCB d Hookers 3:0 25-19, 25-10, 25-10

 

B Grade
Staminadors d Sprouts by Forfeit
KMA d G.High by Forfeit
Dratz d Dingoes 2:draw 25-21, 25-11, 23-22
CCC d Swat 1:1:draw on points 25-27,25-20, 7-8
Players d M10 2:1 25-18, 20-25, 19-17

 

C Grade
Incredibles d Rainbow 2:draw 25-23, 25-18, 13-13
Dropkicks d GEC 3:0 25-14, 25-23, 25-8
Help Us d G.Diggers 1:1:draw on Points 20-25, 25-19, 20-20


 

Results from Round 9 - Sept 14

A Grade
Woodies d Hookers 3:0 25-20, 25-12, 18-13
Aces d SWI 1:1 on points 24-26, 26-24, 3-0

 

B Grade
Staminadors d Dratz 2:0 25-12, 27-25, 2-1
Gympie High d M10 2:1 25-11, 25-21, 11-16
Dingoes d Swat 2:draw 25-16, 25-18, 19-18
KMA d Players 2:1 25-14, 25-17, 14-16
CCC d Sprouts 2:1 25-12, 22-25, 19-10

 

C Grade
Incredibles d GEC 2:1 25-18, 23-25, 18-16
Rainbow d Help Us 2:1 12-25, 25-17, 25-21
Dropkicks d Gold Diggers 3:0 25-20, 25-19, 26-24


 

Results from Round 8 (Sept 7)

A Grade
Aces d Hookers 2:1 19-25, 25-18, 19-13
TCB d SWI by Forfeit

B Grade
KMA d Sprouts 3:0 25-22, 25-13, 14-9
Players d Swat 3:0 25-11, 25-17, 25-19
M10 d Staminadors 1:1:draw on pts 21-25, 25-14, 17-17
CCC d Dingoes 3:0 25-19, 25-23, 8-4
G.High d Dratz 2:1 25-17, 23-25, 18-10

C Grade
Rainbow d Gold Diggers by Forfeit
Incredibles d Dropkicks 3:0 25-21, 25-14, 25-15
Help Us d GEC 2:1 25-8, 25-22, 21-25


 

Results from Rnd 7 (Aug 31)
A Grade
SWI d Hookers 3:0 25-10, 25-20, 13-10
Woodies d TCB by Forfeit

B Grade
KMA d Swat 3:0 25-14, 25-11, 22-12
Dratz d Sprouts 1:1 on pts 19-25, 25-19, 10-9
Staminadors d Players 2:1 14-25, 25-21, 16-13
CCC d M10 2:1 23-25, 25-16, 18-15
G.High d Dingoes by Forfeit

C Grade
Rainbow d GEC 3:0 25-19, 25-20, 25-20
Help Us d Dropkicks 3:0 25-23, 25-16, 25-21
Incredibles d Gold 3:0 25-19, 25-22, 25-18


Results from Round 6 - Aug 24

A Grade
Woodies d SWI 3:0 25-20, 25-11, 16-13
TCB d Aces 2:1 21-25, 25-19, 17-11

B Grade
M10 d Dratz 1:1:draw on points 25-17, 23-25, 9-8
Sprouts d Players 2:1 25-21, 16-25, 12-6
CCC d Staminadors 2:1 25-16, 25-23, 12-15
KMA d Dingoes 2:Draw 25-21, 25-14, 19-19
G.High d Swat 3:0 25-14, 25-16, 18-13

C Grade
Incredibles d Help Us 3:0 25-16, 25-13, 25-9
Rainbow d Dropkicks 2:1 25-13, 27-29, 25-14
Gold Diggers d GEC 3:0 25-18, 27-25, 25-19

 

Results from Round 5 - Aug 17
A Grade
Aces d Woodies 2:1 25-16, 15-25, 17-13
TCB d Hookers 3:0 25-20, 25-13, 22-17

B Grade
Dratz d Players 2:1 25-17, 21-25, 21-15
M10 d Swat 3:0 25-23, 25-16, 20-12
Staminadors d KMA 3:0 25-18, 25-20, 16-12
Sprouts d Dingoes 2:1 25-22, 11-25, 18-13
G.High d CCC 2:1 25-17, 23-25, 14-7

C Grade
Help Us d G.Diggers 3:0 25-18, 25-15, 25-21
Dropkicks d GEC 2:1 25-16, 25-18, 23-25
Incredibles d Rainbow 3:0 25-9, 25-12, 25-13


 

Results from Rnd 4 (Aug 10)

A Grade
SWI d Aces 2:1 17-25, 25-22, 14-7
Woodies d Hookers 3:0 25-17, 25-15, 20-14

B Grade
G.High d Staminadors 2:1 25-14, 25-18, 12-21
Swat d Sprouts 2:1 20-25, 25-20, 18-8
CCC d Dratz 2:draw 25-21, 25-22, 8-8
Dingoes d Players 3:0 25-22, 25-17, 15-2
KMA d M10 2:1 25*21, 19-25, 12-8

C Grade
Dropkicks d Gold Diggers 2:1 25-23, 25-20, 22-25
Incredibles d GEC 3:0 25-13, 25-9, 25-7
Rainbow d Help Us 3:0 25-19, 25-14, 25-15

 

 

Results from Round 3 (Aug 3)

A Grade
Hookers d Aces 2:1 19-25, 25-22, 9-6
SWI d TCB 1:1:draw on Points 23-25, 25-22, 10-10

B Grade
M10 d Dingoes 1:1 on points 27-29, 25-17, 4-7
Dratz d KMA 1:1:draw on points 18-25, 25-14, 13-14
G.High d Sprouts 3:0 27-25, 25-15, 10-2
Swat d Staminadors 2:1 25-11, 16-25, 22-19
CCC d Players 2:1 25-20, 19-25, 25-16

C Grade
Help Us d GEC 3:0 25-19, 25-16, 25-20
Rainbow d Gold 3:0 25-22, 25-21, 25-19
Incredibles d Dropkicks 3:0 25-15, 25-7, 25-23


Results from Round 2 (July 27)
 
A Grade
SWI d Hookers 1:1 on points
Woodies d TCB by forfeit
 
B Grade
Sprouts d M10 3:0
Staminadors d Dingoes 2:draw
Dratz d Swat 3:0
G.High & Players drew 1:1
 
C Grade
CCC d KMA 3:0
Dropkicks d Help Us 2:1
Incredibles d G.Diggers 3:0
Rainbow d GEC 3:0

Results from Round 1

A Grade
TCB def Aces 2:1 25-20, 25-15, 10-23
Woodies def SWI 2:1 25-12, 22-25, 19-11

B Grade
Gympie High def KMA 1:1 on points 25-19, 18-25, 6-1
Dingoes def Dratz 3:0 25-23, 25-20, 13-6
Sprouts def Staminadors 3:0 25-13, 25-23, 14-9
CCC def Swat 2:draw 25-13, 25-23, 20-20
M10 def Players 3:0 25-19, 26-24, 9-7

C Grade
Incredibles def Help Us 2:1 25-19, 25-18, 20-23
Rainbow Escape def Dropkicks 2:1 25-22, 25-16, 17-25
Gold Diggers def GEC 3:0 25-9, 25-10, 22-21